Folders |
DyeStat IL - 2016 Bud Mohns Invitational Meet ProgramPublished by
Downers Grove South H.S. Hy-Tek's MEET MANAGER 9:19 AM 4/15/2016 Page 1 2016 Bud Mohns Invitational - 4/16/2016 Downers Grove South HS Meet Program
Event 1 Boys Shot Put Frosh Soph (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Ruiz, Anthony 10 MORTON ND _________ 2 Jimenez, Brian 10 MORTON ND _________ 3 Washington, D. 9 HINSDALE SOU 28-05.00 _________ 4 Iqbal, Sannan 9 ELMHURST (YO 30-02.00 _________ 5 Elenz, Erik 10 ELMHURST (YO 30-02.00 _________ 6 Hart, Dylan 10 PLAINFIELD ( 34-04.00 _________ 7 Burrow, Kendall 9 DOWNERS GROV 34-09.00 _________ 8 Joyce, Owen 9 HINSDALE (CE 34-10.00 _________ 9 Bjorson, Matthew 10 HINSDALE (CE 35-00.00 _________ 10 Arenson, Zach 10 PLAINFIELD ( 35-07.00 _________ 11 Lauing, Tim 10 ROSELLE (LAK 36-00.00 _________ 12 Battaglia, Nick 10 DOWNERS GROV 36-04.00 _________ 13 Joudeh, Moe 10 ANDREW 37-00.00 _________ 14 Jagla, Jacob 10 ROSELLE (LAK 38-00.00 _________ 15 O'Connor, Austin 10 ANDREW 38-04.00 _________ 16 Hawley, Will 10 HINSDALE SOU 39-05.00 _________
Event 2 Boys Shot Put Varsity (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Reidy, Owen 10 ANDREW 33-10.00 _________ 2 Beyah, Kyree 12 HINSDALE SOU 36-00.00 _________ 3 Calvert, Devin 12 ANDREW 36-07.00 _________ 4 Johnson, Calvin 12 HINSDALE SOU 38-08.00 _________ 5 Barrett, Philip 12 HINSDALE (CE 40-09.00 _________ 6 Nassib, Liam 12 PLAINFIELD ( 41-00.00 _________ 7 Dvorak, Matt 11 PLAINFIELD ( 42-07.50 _________ 8 Dang, Jeff 11 HINSDALE (CE 43-09.00 _________ 9 Widener, Cal 11 ELMHURST (YO 44-01.00 _________ 10 Stephens, Chase 11 ELMHURST (YO 44-05.00 _________ 11 Mitchell, Nick 12 DOWNERS GROV 47-04.00 _________ 12 Carmona, Adrian 12 MORTON 48-03.00 _________ 13 Campagna, Danny 12 DOWNERS GROV 51-05.00 _________ 14 Gipson, Darin 12 MORTON 52-10.00 _________ 15 Scheirich, Dylan 12 ROSELLE (LAK 58-00.00 _________ 16 Basso, Chago 11 ROSELLE (LAK 58-00.00 _________
Event 3 Boys Discus Throw Frosh Soph (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Macon, CJ 10 MORTON ND _________ 2 Jimenez, Brian 10 MORTON ND _________ 3 Washington, D. 9 HINSDALE SOU 60-03 _________ 4 Elenz, Erik 10 ELMHURST (YO 70-00 _________ 5 Iqbal, Sannan 9 ELMHURST (YO 80-00 _________ 6 Bjorson, Matthew 10 HINSDALE (CE 80-08 _________ 7 Velazquez, L 10 HINSDALE SOU 80-10 _________ 8 Joyce, Owen 9 HINSDALE (CE 82-08 _________ 9 Foster, Maxwell 9 DOWNERS GROV 88-00 _________ 10 Suffecool, Orion 10 PLAINFIELD ( 90-08 _________ 11 Brindza, Alex 10 DOWNERS GROV 94-00 _________ 12 Arenson, Zach 10 PLAINFIELD ( 99-00 _________ 13 Lauing, Tim 10 ROSELLE (LAK 100-00 _________ 14 Joudeh, Moe 10 ANDREW 101-00 _________ 15 O'Connor, Austin 10 ANDREW 104-00 _________ 16 Jagla, Jacob 10 ROSELLE (LAK 105-00 _________
Event 4 Boys Discus Throw Varsity (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Liera, Obed 11 MORTON 95-00 _________ 2 Reidy, Owen 10 ANDREW 95-00 _________ 3 Keen, Paul 12 HINSDALE SOU 99-00 _________ 4 Widener, Cal 11 ELMHURST (YO 100-04 _________ 5 Christensen, Charles 11 HINSDALE (CE 104-06 _________ 6 Calvert, Devin 12 ANDREW 106-00 _________ 7 Geib, Alex 12 PLAINFIELD ( 106-04 _________ 8 Nassib, Liam 12 PLAINFIELD ( 109-11 _________ 9 Klemelis, Gyrtis 11 HINSDALE SOU 113-07 _________ 10 Gipson, Darin 12 MORTON 115-00 _________ 11 McCoy, Chris 11 ELMHURST (YO 120-02 _________ 12 Deem, Matt 12 DOWNERS GROV 126-00 _________ 13 Barrett, Philip 12 HINSDALE (CE 126-03 _________ 14 Garrett, Devin 12 DOWNERS GROV 130-00 _________ 15 Lynch, Austin 12 ROSELLE (LAK 140-00 _________ 16 Basso, Chago 11 ROSELLE (LAK 179-00 _________
Event 5 Boys High Jump Frosh Soph (9)
Flight 1 of 1 Finals 1 Pritchett, J. 9 HINSDALE SOU 5-00.00 _________ 2 Taylor, Justin 10 HINSDALE (CE 5-04.00 _________ 3 Dolan, Miles 9 ROSELLE (LAK 5-04.00 _________ 4 Nelson, Andrew 10 DOWNERS GROV 5-04.00 _________ 5 Nicholson, Darnell 9 HINSDALE (CE 5-04.00 _________ 6 Smith, Ben 9 HINSDALE SOU 5-04.00 _________ 7 Smith, Marcel 9 MORTON 5-06.00 _________ 8 Gray, Lattone 9 DOWNERS GROV 5-07.00 _________ 9 Paprocki, Tom 10 ROSELLE (LAK 5-08.00 _________
Event 6 Boys High Jump Varsity (13)
Flight 1 of 1 Finals 1 Sangobowale, Solomon 10 ROSELLE (LAK NH _________ 2 Bergstrom, Ryan 10 HINSDALE SOU 5-04.00 _________ 3 Lewis, Gabe 11 ELMHURST (YO 5-04.00 _________ 4 Thomas, Grant 11 PLAINFIELD ( 5-07.00 _________ 5 Hall, Benjamin 12 HINSDALE (CE 5-08.00 _________ 6 Fitzgerald, Cullen 11 HINSDALE (CE 5-10.00 _________ 7 Salomon, James 12 MORTON 5-10.00 _________ 8 Lamy, Eli 12 DOWNERS GROV 5-10.00 _________ 9 Cirjakovic, Alec 11 HINSDALE SOU 5-10.00 _________ 10 Nnam, Obi 11 ELMHURST (YO 6-00.00 _________ 11 Spejcher, Dan 10 ROSELLE (LAK 6-00.00 _________ 12 Klecki, Nick 12 DOWNERS GROV 6-02.00 _________ 13 Lyons, Mike 12 PLAINFIELD ( 6-07.00 _________
Event 7 Boys Long Jump Frosh Soph (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Smith, Marcel 9 MORTON ND _________ 2 Young, Colton 9 MORTON ND _________ 3 Carter, Daniel 9 PLAINFIELD ( 16-02.00 _________ 4 Leonard, Sean 10 ELMHURST (YO 17-00.00 _________ 5 Suda, Matt 9 ANDREW 17-00.00 _________ 6 Waldron, Joe 10 ANDREW 17-03.00 _________ 7 Chen, Ziheng 10 HINSDALE (CE 17-04.00 _________ 8 DiJohn, Joey 9 HINSDALE (CE 17-05.00 _________ 9 Pastorelle, Dominic 10 ELMHURST (YO 17-06.00 _________ 10 Smith, Ben 9 HINSDALE SOU 18-00.00 _________ 11 Riordan, Colin 10 DOWNERS GROV 18-00.00 _________ 12 Fuss, Hunter 9 PLAINFIELD ( 18-02.00 _________ 13 Lipscomb, Kamron 9 HINSDALE SOU 18-06.00 _________ 14 Gray, Lattone 9 DOWNERS GROV 18-07.00 _________ 15 Amerlan, Patrick 9 ROSELLE (LAK 19-06.00 _________ 16 Metoyer, Josh 10 ROSELLE (LAK 20-00.00 _________
Event 8 Boys Long Jump Varsity (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Metcalf, Chris 12 HINSDALE SOU 18-00.00 _________ 2 Dirk, Paul 12 ELMHURST (YO 18-00.00 _________ 3 Gianneloni, Sabin 11 ELMHURST (YO 18-00.00 _________ 4 Givan, Spencer 12 PLAINFIELD ( 18-02.00 _________ 5 Olson, TJ 12 PLAINFIELD ( 18-06.00 _________ 6 Sammour, Sharif 11 MORTON 18-09.00 _________ 7 Keegan, Connor 12 DOWNERS GROV 19-00.00 _________ 8 Bradley, Mikale 11 ANDREW 19-00.00 _________ 9 Bergstrom, Ryan 10 HINSDALE SOU 19-00.00 _________ 10 Stellato, Joe 12 DOWNERS GROV 19-03.00 _________ 11 Wong, Bernard 11 HINSDALE (CE 19-06.00 _________ 12 Sangobowale, Solomon 10 ROSELLE (LAK 19-06.00 _________ 13 Santos, Christian 12 MORTON 20-04.00 _________ 14 Hillock, Matthew 12 HINSDALE (CE 20-07.00 _________ 15 Spejcher, Dan 10 ROSELLE (LAK 21-00.00 _________ 16 Obrien, James 11 ANDREW 21-04.00 _________
Event 9 Boys Triple Jump Frosh Soph (15)
Flight 1 of 1 Finals 1 Alvero, Michael 9 HINSDALE (CE 33-03.00 _________ 2 Silva, Ozzy 9 DOWNERS GROV 33-05.00 _________ 3 Hunter, Ethan 9 ELMHURST (YO 33-06.00 _________ 4 Rozmus, Luke 10 ELMHURST (YO 34-01.00 _________ 5 Baggio, Phil 10 ANDREW 34-06.00 _________ 6 Cebellero, Lucas 10 MORTON 35-01.00 _________ 7 O'Connor, Danny 10 ANDREW 36-06.00 _________ 8 Fuss, Hunter 9 PLAINFIELD ( 36-07.00 _________ 9 Munoz, David 10 MORTON 37-05.00 _________ 10 Chen, Ziheng 10 HINSDALE (CE 37-05.00 _________ 11 Smith, Ben 9 HINSDALE SOU 38-00.00 _________ 12 Deshazer, William 10 DOWNERS GROV 38-00.00 _________ 13 Lipscomb, Kamron 9 HINSDALE SOU 38-07.00 _________ 14 Amerlan, Patrick 9 ROSELLE (LAK 40-00.00 _________ 15 Metoyer, Josh 10 ROSELLE (LAK 40-02.00 _________
Event 10 Boys Triple Jump Varsity (16)
Flight 1 of 1 Finals 1 Neidigh, Noah 11 ELMHURST (YO 33-00.00 _________ 2 Lewis, Gabe 11 ELMHURST (YO 36-00.00 _________ 3 Ahearn, Kevin 11 ANDREW 36-00.00 _________ 4 Facio, Drew 11 PLAINFIELD ( 36-07.00 _________ 5 Olson, TJ 12 PLAINFIELD ( 36-08.00 _________ 6 Metcalf, Chris 12 HINSDALE SOU 37-00.00 _________ 7 Konstantinovic, Aleks 11 HINSDALE (CE 37-01.00 _________ 8 Macias, Kevin 12 MORTON 37-05.00 _________ 9 Pacione, Johnny 10 ROSELLE (LAK 38-00.00 _________ 10 Chianelli, David 11 ANDREW 38-00.00 _________ 11 Santos, Christian 12 MORTON 38-09.00 _________ 12 Sangobowale, Solomon 10 ROSELLE (LAK 39-00.00 _________ 13 Davis, Shawn 12 HINSDALE SOU 42-00.00 _________ 14 Taylor, Jeremy 12 DOWNERS GROV 42-09.00 _________ 15 Muhammad, Kareem 12 HINSDALE (CE 44-01.00 _________ 16 Jung, Ben 12 DOWNERS GROV 45-00.00 _________
Event 11 Boys Pole Vault Frosh Soph (10)
Flight 1 of 1 Finals 1 Wallace, Collin 9 ELMHURST (YO 7-06.00 _________ 2 Cercone, Josh 9 PLAINFIELD ( 7-06.00 _________ 3 Roberts, Marley 9 ELMHURST (YO 8-00.00 _________ 4 Bennett, Kurt 9 DOWNERS GROV 8-00.00 _________ 5 Saucedo, Miguel DOWNERS GROV 8-00.00 _________ 6 Anderson, Colin 10 MORTON 9-00.00 _________ 7 Cruz, Anthony 10 MORTON 9-00.00 _________ 8 Shuff, Michael 9 ROSELLE (LAK 9-00.00 _________ 9 Frink, Luke 10 PLAINFIELD ( 10-01.00 _________ 10 Paprocki, Tom 10 ROSELLE (LAK 12-06.00 _________
Event 12 Boys Pole Vault Varsity (10)
Flight 1 of 1 Finals 1 Taylor, Jeremy 12 DOWNERS GROV 9-00.00 _________ 2 Keegan, Connor 12 DOWNERS GROV 9-00.00 _________ 3 Evatt, Tanner 10 PLAINFIELD ( 11-06.00 _________ 4 Garcia, Ruben 12 MORTON 11-06.00 _________ 5 Emiliano, Mark 12 MORTON 12-00.00 _________ 6 Kett, Ethan 12 ELMHURST (YO 13-00.00 _________ 7 Murphy, Connor 12 ELMHURST (YO 14-00.00 _________ 8 Kuehni, Chris 12 PLAINFIELD ( 14-01.00 _________ 9 Brown, Kyle 12 ROSELLE (LAK 14-07.00 _________ 10 Koval, Ethan 11 ROSELLE (LAK 15-01.00 _________
Event 15 Boys 4x800 Meter Relay Frosh Soph (8)
Section 1 of 1 Finals 1A ROSELLE (LAK 9:00.00 _________ 1) Beugnet, Steve 10 2) Gresham, Marcell 10 3) Justiniano, Brandon 10 4) Gora, Alex 10 1B MORTON NT _________ 1) Alvarez, Raul 9 2) Ramirez, Andres 9 3) Ortiz, Jorge 9 4) Soto, Jesse 9 2A HINSDALE (CE 8:55.00 _________ 1) Karginov, Luka 10 2) Belgrad, Brandon 9 3) Caveney, Keegan 9 4) Kusak, Matt 9 2B ANDREW 9:33.00 _________ 1) Maro, Moe 9 2) McPeak, Tom 9 3) Roberts, Kyle 10 4) Rodriguez, Matt 9 3A DOWNERS GROV 8:45.00 _________ 1) Gage, Ryan 10 2) Pipilas, Stephen 10 3) Shaughnessy, Patrick 10 4) Siuda, Eddie 9 3B HINSDALE SOU 9:30.00 _________ 1) Shah, Mahmood 9 2) Lehmann, Trevor 9 3) Wayman, Chris 9 4) Ma, Tony 9 4A ELMHURST (YO 8:44.80 _________ 1) Morgan, Mark 10 2) Ryan, Eddie 9 3) Vallicelli, Oaken 9 4) Stevenson, Tim 10 4B PLAINFIELD ( 9:00.00 _________ 1) McGee, Brendan 9 2) Brotarlo, EJ Sean 9 3) Confiliano, Nick 9 4) Garcia, Julian 9
Event 16 Boys 4x800 Meter Relay Varsity (8)
Section 1 of 1 Finals 1A PLAINFIELD ( 8:20.00 _________ 1) Gonzalez, Luis 9 2) Brady, Dylan 12 3) Herrera, Javier 12 4) McIntyre, Riley 10 1B MORTON 8:50.00 _________ 1) Luna, Beto 12 2) Marquez, Andrew 11 3) Marquez, Ernesto 11 4) Marquez, Robert 12 2A ELMHURST (YO 8:15.40 _________ 1) May, Jon 12 2) Davies, Devin 12 3) Devereux, Tom 12 4) Deuter, Alec 12 2B ROSELLE (LAK 8:45.00 _________ 1) Schwarz, Zach 12 2) Dover, William 11 3) Tarchala, Michael 11 4) Vandergrift, Ian 12 3A HINSDALE (CE 8:15.00 _________ 1) Brenk, Christopher 12 2) Belgrad, Jacob 11 3) Cusick, Yuji 12 4) Sayre, Zach 12 3B ANDREW 8:34.00 _________ 1) Nemec, Scott 12 2) Craig, Jacob 12 3) Doyle, Tom 11 4) Zajac, Scott 12 4A HINSDALE SOU 8:13.00 _________ 1) Noble, Mike 12 2) Joseph, Chris 11 3) Nodus, Charlie 12 4) Jordan, Brian 12 4B DOWNERS GROV 8:25.00 _________ 1) Gray, Adam 12 2) Rutkowski, Austin 12 3) Scheffel, Zach 12 4) Strelau, Ryan 12
Event 17 Boys 4x100 Meter Relay Frosh Soph (8)
Section 1 of 1 Finals 1 HINSDALE SOU 48.00 _________ 1) Brookins, Quentin 9 2) Hawley, Will 10 3) Joy, Kurian 10 4) LaPlant, Sam 10 2 DOWNERS GROV 47.20 _________ 1) Blecke, Jaelyn 9 2) David, James 10 3) Freko, Blake 10 4) Gray, Lattone 9 3 ROSELLE (LAK 46.40 _________ 1) Metoyer, Josh 10 2) Hardwick Kirkpatrick, David 9 3) Carvalho, Jake 10 4) Paprocki, Tom 10 4 MORTON 45.50 _________ 1) Flemming, Naseer 10 2) Faz, Diego 10 3) Cruz, Anthony 10 4) Cebellero, Lucas 10 5 PLAINFIELD ( 46.20 _________ 1) Lentz, Justin 9 2) Carter, Daniel 9 3) Levy, Tyree 10 4) Mackenzie, Josh 10 6 HINSDALE (CE 47.00 _________ 1) Kuropas, Max 10 2) Biancalana, Nick 10 3) Oakey, Garrett 10 4) Riggins-Walker, Trenton 9 7 ELMHURST (YO 47.50 _________ 1) Tanner, Jonathan 10 2) Leonard, Sean 10 3) Klein, Deandre 10 4) Berger, Kyle 10 8 ANDREW 49.60 _________ 1) Suda, Matt 9 2) Carrillo, Luis 9 3) Johnson, Jaelen 10 4) Leonard, Corlin 9
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay Varsity (8)
Section 1 of 1 Finals 1 HINSDALE SOU 45.40 _________ 1) Boye, Dylan 12 2) Anderson, Diamond 11 3) Johnson, Ravon 12 4) Marcus, Jacob 9 2 ELMHURST (YO 44.90 _________ 1) Falkenberg, Kevin 12 2) Kurian, Suny 12 3) Geiger, Mike 12 4) Namini, Kurt 11 3 DOWNERS GROV 43.90 _________ 1) Adank, Sam 11 2) Boadi, Prince 12 3) Jung, Ben 12 4) Tonoff, Joe 11 4 MORTON 43.10 _________ 1) Chi, Leo 12 2) Hoard, Greg 10 3) Santos, Christian 12 4) Sammour, Sharif 11 5 HINSDALE (CE 43.90 _________ 1) Johnson, Alec 12 2) Hillock, Matthew 12 3) Skokna, Luke 9 4) Vincent, Vladimir 10 6 ROSELLE (LAK 44.60 _________ 1) Allen, Darius 11 2) Koval, Ethan 11 3) Szkaradek, Peter 12 4) Brown, Kyle 12 7 PLAINFIELD ( 45.20 _________ 1) Givan, Spencer 12 2) Aikins, Kojo 11 3) Hayes, Adam 11 4) Riley, Quinlan 12 8 ANDREW 45.60 _________ 1) Bradley, Mikale 11 2) Barber, Eli 10 3) Nevin, Sean 12 4) Obrien, James 11
Event 19 Boys 3200 Meter Run Frosh Soph (14)
Section 1 of 1 Finals 1A Evely, Joe 10 ELMHURST (YO 10:01.10 _________ 1B Ibarra, Rafael 9 MORTON 10:42.00 _________ 1C Munoz, Anthony 9 MORTON 12:10.00 _________ 2A Zaher, Steven 10 HINSDALE (CE 10:00.10 _________ 2B Dreyer, Rylan 10 DOWNERS GROV 10:38.00 _________ 2C Brockhaus, Jacob 10 PLAINFIELD ( 11:25.00 _________ 3A O'Connell, Sean 10 HINSDALE (CE 9:57.50 _________ 3B Ghosh, Akhil 10 DOWNERS GROV 10:21.00 _________ 3C Beugnet, Jason 10 ROSELLE (LAK 10:58.00 _________ 3D Fichtelberg, Dylan 10 HINSDALE SOU NT _________ 4A Bode, Jackson 10 ELMHURST (YO 9:57.10 _________ 4B Bayer, Eric 10 ROSELLE (LAK 10:17.00 _________ 4C Schauer, Trevor 10 HINSDALE SOU 10:51.40 _________ 4D Mojica, Joel 9 PLAINFIELD ( 12:30.00 _________
Event 20 Boys 3200 Meter Run Varsity (16)
Section 1 of 1 Finals 1A Kirkham, Colin 10 ROSELLE (LAK 9:51.00 _________ 1B Irvine, Andrew 12 HINSDALE (CE 9:55.00 _________ 1C Keneth, Ben 11 PLAINFIELD ( 10:48.00 _________ 1D Ryan, Matt 11 ANDREW 11:30.00 _________ 2A MacGregor, Sean 10 ELMHURST (YO 9:45.40 _________ 2B Martinez, Eduardo 12 MORTON 9:55.00 _________ 2C Ramirez, Tristan 12 HINSDALE SOU 10:45.92 _________ 2D Newill, Jacob 11 PLAINFIELD ( 11:20.00 _________ 3A Haffner, Brett 10 HINSDALE SOU 9:44.57 _________ 3B Zhou, Alan 12 DOWNERS GROV 9:54.00 _________ 3C Honodu, Prince 11 MORTON 10:30.00 _________ 3D Murphy, Billy 11 ROSELLE (LAK 11:05.00 _________ 4A Denning, Max 12 ELMHURST (YO 9:43.30 _________ 4B Planson, Ethan 11 HINSDALE (CE 9:53.00 _________ 4C Eterno, Joey 12 DOWNERS GROV 10:14.00 _________ 4D Marshall, CJ 12 ANDREW 10:55.00 _________
Event 21 Boys 110 Meter Hurdles Frosh Soph (14)
Heat 1 of 2 Prelims 1 Munoz, David 10 MORTON NT _________ 2 LaBanon, AJ 9 HINSDALE SOU 19.90 _________ 3 Dixon, Perris 9 HINSDALE (CE 18.40 _________ 4 Sobkoviak, John 10 PLAINFIELD ( 17.00 _________ 5 Nelson, Andrew 10 DOWNERS GROV 18.30 _________ 6 Khwaja, Rashad 10 ROSELLE (LAK 18.80 _________ 7 Haridas, Nikal 10 ELMHURST (YO 20.50 _________
Heat 2 of 2 Prelims 1 Faz, Diego 10 MORTON NT _________ 2 Marchioretto, Jacob 10 DOWNERS GROV 19.70 _________ 3 Lee, Demarco 9 ROSELLE (LAK 18.80 _________ 4 Ruth, Ethan 9 HINSDALE (CE 16.50 _________ 5 Thomas, Korey 9 PLAINFIELD ( 18.30 _________ 6 Hurtado, Ivan 10 ELMHURST (YO 19.00 _________ 7 Joy, Kurian 10 HINSDALE SOU 20.10 _________
Event 22 Boys 110 Meter Hurdles Varsity (13)
Heat 1 of 2 Prelims 2 Campos, Jose 11 MORTON NT _________ 3 Klecki, Nick 12 DOWNERS GROV 16.40 _________ 4 Neumann, Jared 12 HINSDALE (CE 15.40 _________ 5 Davis, Shawn 12 HINSDALE SOU 16.10 _________ 6 Shaw, Vince 11 ROSELLE (LAK 16.50 _________ 7 Leonhardt, Michael 11 PLAINFIELD ( 19.30 _________
Heat 2 of 2 Prelims 1 Chi, Leo 12 MORTON NT _________ 2 Geary, Trevon 12 HINSDALE SOU 17.10 _________ 3 Nnam, Obi 11 ELMHURST (YO 16.20 _________ 4 Spejcher, Dan 10 ROSELLE (LAK 15.20 _________ 5 Keen, Jordan 12 HINSDALE (CE 15.90 _________ 6 Novaski, Richard 11 ANDREW 16.70 _________ 7 Major, Bobby 12 DOWNERS GROV 17.60 _________
Event 23 Boys 100 Meter Dash Frosh Soph (15)
Heat 1 of 2 Prelims 2 Levy, Tyree 10 PLAINFIELD ( 12.70 _________ 3 David, James 10 DOWNERS GROV 11.80 _________ 4 Hardwick Kirkpatrick, David 9 ROSELLE (LAK 11.60 _________ 5 Oakey, Garrett 10 HINSDALE (CE 11.70 _________ 6 Romo, Nectali 10 MORTON 11.90 _________ 7 Airdo, Ben 9 ELMHURST (YO 12.20 _________ 8 Lenox, Camron 9 HINSDALE SOU NT _________
Heat 2 of 2 Prelims 1 Facio, Jordan 9 PLAINFIELD ( 13.00 _________ 2 Carrillo, Luis 9 ANDREW 12.00 _________ 3 Tanner, Jonathan 10 ELMHURST (YO 11.90 _________ 4 Ruth, Ethan 9 HINSDALE (CE 11.50 _________ 5 Freko, Blake 10 DOWNERS GROV 11.70 _________ 6 Turner, Jaquan 9 MORTON 11.90 _________ 7 Amerlan, Patrick 9 ROSELLE (LAK 12.00 _________ 8 Smith, Ben 9 HINSDALE SOU NT _________
Event 24 Boys 100 Meter Dash Varsity (16)
Heat 1 of 2 Prelims 1 Plaxico, Jaylen 10 HINSDALE SOU 11.80 _________ 2 Kurian, Suny 12 ELMHURST (YO 11.70 _________ 3 Parker, Tovalis 12 MORTON 11.50 _________ 4 Hillock, Matthew 12 HINSDALE (CE 11.30 _________ 5 Finley, Juankeem 11 DOWNERS GROV 11.30 _________ 6 Windt, Ian 11 PLAINFIELD ( 11.70 _________ 7 Worwa, Luke 11 ROSELLE (LAK 11.80 _________ 8 Summers, Ryan 11 ANDREW 12.20 _________
Heat 2 of 2 Prelims 1 Davis, Tyler 11 ROSELLE (LAK 12.20 _________ 2 Falkenberg, Kevin 12 ELMHURST (YO 11.70 _________ 3 Boadi, Prince 12 DOWNERS GROV 11.40 _________ 4 Muhammad, Kareem 12 HINSDALE (CE 11.00 _________ 5 Barber, Eli 10 ANDREW 11.40 _________ 6 Hoard, Greg 10 MORTON 11.50 _________ 7 Austrauskas, Matas 11 HINSDALE SOU 11.80 _________ 8 Houston, Lovell 11 PLAINFIELD ( 12.40 _________
Event 25 Boys 800 Meter Run Frosh Soph (15)
Section 1 of 1 Finals 1A Schiavitti, Sam 10 HINSDALE (CE 2:10.00 _________ 1B Diaz, Aldean 10 MORTON 2:13.00 _________ 1C Schulte, Christian 10 HINSDALE SOU 2:21.80 _________ 2A Morgan, Mark 10 ELMHURST (YO 2:07.20 _________ 2B O'Campo, Pedro 10 MORTON 2:12.00 _________ 2C Dziedzic, Nick DOWNERS GROV 2:17.00 _________ 2D McGarel, Stephan 10 PLAINFIELD ( 2:45.00 _________ 3A Jorgensen, Alex 10 ROSELLE (LAK 2:07.00 _________ 3B Tumbarello, Matt 9 ROSELLE (LAK 2:12.00 _________ 3C Dunn, Colin 9 DOWNERS GROV 2:16.00 _________ 3D Franco, Vince 9 PLAINFIELD ( 2:40.00 _________ 4A Rosak, John 10 ELMHURST (YO 2:05.70 _________ 4B Roberts, Kyle 10 ANDREW 2:11.00 _________ 4C Karginov, Luka 10 HINSDALE (CE 2:13.50 _________ 4D Hogan, Will 10 HINSDALE SOU 2:30.50 _________
Event 26 Boys 800 Meter Run Varsity (16)
Section 1 of 1 Finals 1A Evertsen, Blake 11 HINSDALE (CE 2:00.00 _________ 1B Delgado, Dan 12 MORTON 2:03.00 _________ 1C Zajac, Scott 12 ANDREW 2:05.00 _________ 1D Thuruthiyil, Charles 11 HINSDALE SOU 2:13.90 _________ 2A Hill, Liam 11 ELMHURST (YO 1:59.90 _________ 2B Renteria, Edwin 12 MORTON 2:02.00 _________ 2C Nemec, Scott 12 ANDREW 2:04.00 _________ 2D Tuy, Porleark 12 HINSDALE SOU 2:13.10 _________ 3A Tomaska, Robert 12 ELMHURST (YO 1:59.10 _________ 3B Fish, Peter 12 DOWNERS GROV 2:02.00 _________ 3C Brady, Dylan 12 PLAINFIELD ( 2:04.00 _________ 3D Slowik, James 11 DOWNERS GROV 2:10.00 _________ 4A Hill, Nathan 12 HINSDALE (CE 1:57.80 _________ 4B Herrera, Javier 12 PLAINFIELD ( 2:01.40 _________ 4C Caines, Alexander 11 ROSELLE (LAK 2:03.00 _________ 4D Dover, William 11 ROSELLE (LAK 2:09.00 _________
Event 27 Boys 4x200 Meter Relay Frosh Soph (8)
Section 1 of 1 Finals 1 ANDREW 1:44.00 _________ 1) Suda, Matt 9 2) Carrillo, Luis 9 3) Johnson, Jaelen 10 4) Leonard, Corlin 9 2 ELMHURST (YO 1:42.50 _________ 1) Berger, Kyle 10 2) Tanner, Jonathan 10 3) Leonard, Sean 10 4) Ramirez, Edgar 9 3 HINSDALE (CE 1:40.00 _________ 1) Kuropas, Max 10 2) Biancalana, Nick 10 3) Oakey, Garrett 10 4) Riggins-Walker, Trenton 9 4 ROSELLE (LAK 1:39.60 _________ 1) Paprocki, Tom 10 2) Verven, Alec 10 3) Verven, Edmund 10 4) Hardwick Kirkpatrick, David 9 5 DOWNERS GROV 1:40.00 _________ 1) Blecke, Jaelyn 9 2) David, James 10 3) Deshazer, William 10 4) Freko, Blake 10 6 PLAINFIELD ( 1:40.20 _________ 1) Sobkoviak, John 10 2) Frink, Luke 10 3) Levy, Tyree 10 4) Patton, Andre 10 7 HINSDALE SOU 1:43.00 _________ 1) Brookins, Quentin 9 2) Fichtelberg, Dylan 10 3) LaBanon, AJ 9 4) Lenox, Camron 9 8 MORTON NT _________ 1) Flemming, Naseer 10 2) Faz, Diego 10 3) Cebellero, Lucas 10 4) Cruz, Anthony 10
Event 28 Boys 4x200 Meter Relay Varsity (8)
Section 1 of 1 Finals 1 ANDREW 1:45.50 _________ 1) Bradley, Mikale 11 2) Novaski, Richard 11 3) Summers, Ryan 11 4) Yucuis, Brian 11 2 ELMHURST (YO 1:35.70 _________ 1) Falkenberg, Kevin 12 2) Kurian, Suny 12 3) Van Ryn, Gabe 11 4) Kelley, Andrew 11 3 HINSDALE (CE 1:33.00 _________ 1) Skokna, Luke 9 2) Hillock, Matthew 12 3) Muhammad, Kareem 12 4) Vincent, Vladimir 10 4 DOWNERS GROV 1:31.50 _________ 1) Adank, Sam 11 2) Boadi, Prince 12 3) Finley, Juankeem 11 4) Gray, Adam 12 5 PLAINFIELD ( 1:32.20 _________ 1) Dunson, Isaiah 12 2) Aikins, Kojo 11 3) Hayes, Marcus 11 4) Windt, Ian 11 6 ROSELLE (LAK 1:34.60 _________ 1) Allen, Darius 11 2) Szkaradek, Peter 12 3) Worwa, Luke 11 4) Sangobowale, Solomon 10 7 HINSDALE SOU 1:38.00 _________ 1) Austrauskas, Matas 11 2) Plaxico, Jaylen 10 3) Metcalf, Chris 12 4) Noble, Mike 12 8 MORTON NT _________ 1) Sammour, Sharif 11 2) Santos, Christian 12 3) Parker, Tovalis 12 4) Hoard, Greg 10
Event 29 Boys 400 Meter Dash Frosh Soph (16)
Section 1 of 2 Finals 1 Wiatr, Adam 9 ROSELLE (LAK NT _________ 2 Shah, Mahmood 9 HINSDALE SOU 59.10 _________ 3 Kopietka, Mike 9 ANDREW 59.00 _________ 4 Baer, Patrick 9 ELMHURST (YO 58.90 _________ 5 LaPlant, Sam 10 HINSDALE SOU 59.00 _________ 6 Dixon, Perris 9 HINSDALE (CE 59.00 _________ 7 Nevarez, Aaron 10 ELMHURST (YO 59.70 _________ 8 Arellano, Carlos 9 ROSELLE (LAK NT _________
Section 2 of 2 Finals 1 Waldron, Joe 10 ANDREW 58.50 _________ 2 Riordan, Colin 10 DOWNERS GROV 57.00 _________ 3 Holly, Calvin 10 MORTON 56.10 _________ 4 Lentz, Justin 9 PLAINFIELD ( 53.20 _________ 5 Lopez, Dominick 11 MORTON 55.80 _________ 6 Mora, Henry 9 DOWNERS GROV 57.00 _________ 7 Cangelosi, Matthew 9 HINSDALE (CE 58.00 _________ 8 Ellis, Andre 9 PLAINFIELD ( 58.50 _________
Event 30 Boys 400 Meter Dash Varsity (16)
Section 1 of 2 Finals 1 Voss, Steve 11 ROSELLE (LAK NT _________ 2 Jay, Colin 11 HINSDALE (CE 55.00 _________ 3 Strelau, Ryan 12 DOWNERS GROV 54.50 _________ 4 Craig, Jacob 12 ANDREW 54.20 _________ 5 Ducey, Tom 12 ELMHURST (YO 54.40 _________ 6 McCullom, Derrick 11 MORTON 54.90 _________ 7 Davis, James 11 PLAINFIELD ( 56.60 _________ 8 Saravanapandian, Ashwin 11 ROSELLE (LAK NT _________
Section 2 of 2 Finals 1 Woods, Cornelius 12 MORTON 53.10 _________ 2 Biedermann, Brandon 11 DOWNERS GROV 53.00 _________ 3 Namini, Kurt 11 ELMHURST (YO 52.10 _________ 4 Noble, Mike 12 HINSDALE SOU 51.00 _________ 5 Montalto, Justin 12 PLAINFIELD ( 51.10 _________ 6 Boye, Dylan 12 HINSDALE SOU 52.40 _________ 7 Coan, Stephen 12 HINSDALE (CE 53.00 _________ 8 Nevin, Sean 12 ANDREW 54.00 _________
Event 31 Boys 300 Meter Hurdles Frosh Soph (14)
Section 1 of 2 Finals 2 Nelson, Andrew 10 DOWNERS GROV NT _________ 3 Chval, Colin 9 HINSDALE (CE 49.80 _________ 4 Joy, Kurian 10 HINSDALE SOU 49.40 _________ 5 Lazarra, Carmelo 10 HINSDALE SOU 49.60 _________ 6 Lutz, Alex 10 ELMHURST (YO 50.20 _________ 7 Latham, Jamari 9 DOWNERS GROV NT _________
Section 2 of 2 Finals 1 Keovan, Matt 10 ELMHURST (YO 49.00 _________ 2 Munoz, David 10 MORTON 47.00 _________ 3 Khwaja, Rashad 10 ROSELLE (LAK 46.40 _________ 4 Ruth, Ethan 9 HINSDALE (CE 42.50 _________ 5 Sobkoviak, John 10 PLAINFIELD ( 42.80 _________ 6 Faz, Diego 10 MORTON 47.00 _________ 7 Lee, Demarco 9 ROSELLE (LAK 47.20 _________ 8 Thomas, Korey 9 PLAINFIELD ( 49.00 _________
Event 32 Boys 300 Meter Hurdles Varsity (14)
Section 1 of 2 Finals 2 McAleer, Jacob 11 DOWNERS GROV NT _________ 3 Leonhardt, Michael 11 PLAINFIELD ( 48.00 _________ 4 Geary, Trevon 12 HINSDALE SOU 46.90 _________ 5 Novaski, Richard 11 ANDREW 47.50 _________ 6 Delgado, Anthony 11 ELMHURST (YO 48.80 _________ 7 Girard, Jack 11 DOWNERS GROV NT _________
Section 2 of 2 Finals 1 Warton, Wesley 12 HINSDALE SOU 46.10 _________ 2 Chi, Leo 12 MORTON 45.00 _________ 3 Hianik, Jake 11 ROSELLE (LAK 43.80 _________ 4 Neumann, Jared 12 HINSDALE (CE 40.80 _________ 5 Keen, Jordan 12 HINSDALE (CE 41.80 _________ 6 Allen, Darius 11 ROSELLE (LAK 44.20 _________ 7 Campos, Jose 11 MORTON 45.00 _________ 8 Nnam, Obi 11 ELMHURST (YO 46.30 _________
Event 33 Boys 1600 Meter Run Frosh Soph (16)
Section 1 of 1 Finals 1A Zaher, Steven 10 HINSDALE (CE 4:47.90 _________ 1B Maro, Moe 9 ANDREW 4:58.00 _________ 1C McPeak, Tom 9 ANDREW 5:05.00 _________ 1D Javier, Freddy 10 MORTON 5:35.00 _________ 2A O'Connell, Sean 10 HINSDALE (CE 4:45.00 _________ 2B Goetsch, Jonathan 9 PLAINFIELD ( 4:55.00 _________ 2C Beugnet, Steve 10 ROSELLE (LAK 5:05.00 _________ 2D Wayman, Chris 9 HINSDALE SOU 5:22.75 _________ 3A Bode, Jackson 10 ELMHURST (YO 4:41.50 _________ 3B Ryan, Eddie 9 ELMHURST (YO 4:54.60 _________ 3C Bayer, Eric 10 ROSELLE (LAK 5:04.00 _________ 3D Lehmann, Trevor 9 HINSDALE SOU 5:19.40 _________ 4A Pipilas, Stephen 10 DOWNERS GROV 4:29.00 _________ 4B LaLonde, Luke 10 DOWNERS GROV 4:52.00 _________ 4C Anderson, Colin 10 MORTON 4:58.00 _________ 4D Miguel, Roni 10 PLAINFIELD ( 5:19.00 _________
Event 34 Boys 1600 Meter Run Varsity (16)
Section 1 of 1 Finals 1A Kern, Charlie 10 ELMHURST (YO 4:28.80 _________ 1B Kirkham, Colin 10 ROSELLE (LAK 4:37.00 _________ 1C George, Justin 11 ANDREW 4:56.00 _________ 1D Vandergrift, Ian 12 ROSELLE (LAK NT _________ 2A LaLonde, Jack 12 DOWNERS GROV 4:25.00 _________ 2B Doorhy, Ryan 11 HINSDALE (CE 4:32.00 _________ 2C McIntyre, Riley 10 PLAINFIELD ( 4:49.00 _________ 2D Schmidt, Connor 11 PLAINFIELD ( 5:09.00 _________ 3A Evertsen, Blake 11 HINSDALE (CE 4:23.00 _________ 3B May, Jon 12 ELMHURST (YO 4:30.10 _________ 3C Joseph, Chris 11 HINSDALE SOU 4:45.69 _________ 3D Martinez, Andres 11 MORTON 5:05.00 _________ 4A Nodus, Charlie 12 HINSDALE SOU 4:22.82 _________ 4B O'Meara, Max 12 DOWNERS GROV 4:30.00 _________ 4C Arreola, Armando 12 MORTON 4:43.00 _________ 4D Doyle, Tom 11 ANDREW 5:02.00 _________
Event 35 Boys 200 Meter Dash Frosh Soph (16)
Heat 1 of 2 Prelims 1 Brookins, Quentin 9 HINSDALE SOU NT _________ 2 Ramirez, Edgar 9 ELMHURST (YO 25.60 _________ 3 Lentz, Justin 9 PLAINFIELD ( 24.60 _________ 4 Freko, Blake 10 DOWNERS GROV 24.10 _________ 5 Kuropas, Max 10 HINSDALE (CE 24.30 _________ 6 Johnson, Jaelen 10 ANDREW 24.70 _________ 7 Flemming, Naseer 10 MORTON 25.90 _________ 8 Basilio, Randall 10 ROSELLE (LAK NT _________
Heat 2 of 2 Prelims 1 Carvalho, Jake 10 ROSELLE (LAK NT _________ 2 Berger, Kyle 10 ELMHURST (YO 24.80 _________ 3 Suda, Matt 9 ANDREW 24.50 _________ 4 Mackenzie, Josh 10 PLAINFIELD ( 24.10 _________ 5 David, James 10 DOWNERS GROV 24.30 _________ 6 Riggins-Walker, Trenton 9 HINSDALE (CE 24.70 _________ 7 Lipscomb, Kamron 9 HINSDALE SOU NT _________ 8 Faz, Diego 10 MORTON NT _________
Event 36 Boys 200 Meter Dash Varsity (16)
Heat 1 of 2 Prelims 1 Van Ryn, Gabe 11 ELMHURST (YO 24.70 _________ 2 Montalto, Justin 12 PLAINFIELD ( 23.40 _________ 3 Shaw, Vince 11 ROSELLE (LAK 24.20 _________ 4 Muhammad, Kareem 12 HINSDALE (CE 23.00 _________ 5 Parker, Tovalis 12 MORTON 23.10 _________ 6 Adank, Sam 11 DOWNERS GROV 23.70 _________ 7 Austrauskas, Matas 11 HINSDALE SOU 24.10 _________ 8 Yucuis, Brian 11 ANDREW 26.50 _________
Heat 2 of 2 Prelims 1 Davis, Tyler 11 ROSELLE (LAK 24.20 _________ 2 Taylor, Jeremy 12 DOWNERS GROV 23.90 _________ 3 Marcus, Jacob 9 HINSDALE SOU 24.00 _________ 4 Dunson, Isaiah 12 PLAINFIELD ( 22.90 _________ 5 Barber, Eli 10 ANDREW 23.20 _________ 6 Johnson, Alec 12 HINSDALE (CE 23.90 _________ 7 Hibbler, Kievon 12 MORTON 23.40 _________ 8 Kelley, Andrew 11 ELMHURST (YO 24.90 _________
Event 37 Boys 4x400 Meter Relay Frosh Soph (8)
Section 1 of 1 Finals 1 ANDREW 3:58.00 _________ 1) Leonard, Corlin 9 2) Kopietka, Mike 9 3) Roberts, Kyle 10 4) Waldron, Joe 10 2 ROSELLE (LAK 3:52.00 _________ 1) Jorgensen, Alex 10 2) Verven, Alec 10 3) Verven, Edmund 10 4) Tumbarello, Matt 9 3 PLAINFIELD ( 3:49.00 _________ 1) Ellis, Andre 9 2) Brotarlo, EJ Sean 9 3) McClinon, Darius 9 4) Patton, Andre 10 4 ELMHURST (YO 3:48.00 _________ 1) Vallicelli, Oaken 9 2) Rosak, John 10 3) Baer, Patrick 9 4) Morgan, Mark 10 5 DOWNERS GROV 3:48.00 _________ 1) Shaughnessy, Patrick 10 2) Dunn, Colin 9 3) Gage, Ryan 10 4) Mora, Henry 9 6 HINSDALE SOU 3:52.00 _________ 1) Joy, Kurian 10 2) LaBanon, AJ 9 3) Lazarra, Carmelo 10 4) Smith, Ben 9 7 HINSDALE (CE 3:52.50 _________ 1) Schiavitti, Sam 10 2) Cangelosi, Matthew 9 3) Chval, Colin 9 4) DiJohn, Joey 9 8 MORTON NT _________ 1) Atra, Eyhab 9 2) Diaz, Aldean 10 3) Holly, Calvin 10 4) Lopez, Dominick 11
Event 38 Boys 4x400 Meter Relay Varsity (8)
Section 1 of 1 Finals 1 ROSELLE (LAK 3:48.00 _________ 1) Caines, Alexander 11 2) Szkaradek, Peter 12 3) Worwa, Luke 11 4) Schwarz, Zach 12 2 PLAINFIELD ( 3:38.00 _________ 1) Davis, James 11 2) Aikins, Kojo 11 3) Riley, Quinlan 12 4) Windt, Ian 11 3 HINSDALE (CE 3:32.00 _________ 1) Hill, Nathan 12 2) Coan, Stephen 12 3) Neumann, Jared 12 4) Sayre, Zach 12 4 HINSDALE SOU 3:28.00 _________ 1) Boye, Dylan 12 2) Haffner, Brett 10 3) Jordan, Brian 12 4) Noble, Mike 12 5 DOWNERS GROV 3:30.00 _________ 1) Biedermann, Brandon 11 2) Lamy, Eli 12 3) Finley, Juankeem 11 4) Fish, Peter 12 6 ELMHURST (YO 3:34.30 _________ 1) Namini, Kurt 11 2) Murphy, Connor 12 3) Denning, Max 12 4) Bashqawi, Mark 11 7 ANDREW 3:42.00 _________ 1) Craig, Jacob 12 2) Nevin, Sean 12 3) Obrien, James 11 4) Zajac, Scott 12 8 MORTON NT _________ 1) Parker, Tovalis 12 2) Woods, Cornelius 12
3) Hibbler, Kievon 12 4) Delgado, Dan 12 |